İğne ve tığ işi oda takımları

igne-oyası-oda-takımı

İster renkli kullanın isterseniz de sade renklerle her birinde şık her birinde çok güzel duracak olan bu bir birinden harika modellerle evinize ve çeyizlere ayrıcalık sağlayacaktır. Her ne kadar iğne oyası zarif dursa da tığ işi ile de  en az bir o kadar şık ve zarif duracaktır.

Çoğumuz yeni çeyiz hazırlamaya başlarken çok  heyecanlı oluruz çünkü isteriz ki iğneden ipliğe yapılan her şey çok güzel ve göz alıcı olsun. Sizlere sunduğumuz bu çok hoş ve güzel modellerle eminim sizinde çeyiziniz çok güzel hazırlanmış olacaktır. 

Çeyiz söz konusu olduğunda biz bayanlar neden bu kadar panikleriz bilemiyorum  bildiğiniz gibi düğün gününe 1 ay kala kız tarafında hummalı bir çalışma görülür sebebi daha önceki yıllarda yapılmış olan dantellerin yıkanıp ütülenmesi ve artık kullanılmaya yada çeyiz serilmeye hazır hale gelmiş olur.

Bazı yörelerde yapılmaz ama çoğu yerde bilinir ki kız evi düğün günü yaklaştığında bütün çeyizlikleri yıkarlar, ütüler ve gelin olacak kızın babası evine çeyizlik her şeyi serilir ve konu komşu, hısım akraba, amca dayı, teyze hala kim varsa davet edilir ve davet edilenlerde çeyiz görmeye giderlerken çeyize bizimde katkımız olsun diyerek aldıkları hediyeleri gelin olacak kızın annesine verirler.

Bunun iki sebebi vardır bir kız annesiyle bire bir muhatap olmak istemeleri ikincisi ise kız annesinin kimin ne getirdiğini kestire bilmesi için yapılan bir işlem olmasıdır 

Bu  durumda kız anneleri öyle iyi izlerler ki etraflarında olanları bitenleri, el ayak çekilince oturup tek tek kim ne getirmiş paketler açılarak bakılır  en sevdiğim bölümdür o çünkü anne bak şu komşu bunu getirmiş bu komşu şunu almış diyerek hediye analizi yapılmaktadır.

Eminim bunu çoğu anne yapıyordur çünkü takı takılırken de aynısı olur kim ne taktıysa aynısını takarım diye bir deyim vardır değil mi ? Unutmadan son zamanlarda kızlarımız bir değişiklik yapıp gelin olup gittikleri kendi evlerinde çeyiz sermeye başladılar.

Düğünden önce evlerini hazırlayıp her eşyalarını yerleştiren gelin ve damat adaylarımız kendi çeyizlerini de kendi evlerinde sergilemek istemektedirler. Ama bana kalırsa tabi ki de babamın evinde çeyizlerim serilsin isterim. Şimdi gelim bir bakalım sizler için nasıl oda takımları eklemişim 😉

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*